Dnes o Ficovi, ktorý vstupuje do sporu s EÚ a aktivistami o prelomenie definície manželstva. Budeme hovoriť aj o tom, čo znamená Korčokova podpora Merzovho návrhu a o silných stránkach encykliky Magnifica humanitas Leva XIV.
👇ODOBERAJTE NEWSLETTER
🚀 PODPORTE NÁS
https://marker.sk/podporte-nas
Ďakujeme za podporu
SK2009000000005234602509
Sledujte nás aj na sociálnych sieťach:
https://www.instagram.com/marker.sk/
https://www.facebook.com/portalmarker
YOUTUBE

















Diskusia k článku
zoltan glaser-opitz
Pred 13 dňami
Ako je to vôbec možné ,že Korčok bol veľvyslancom a aj ministrom? Veď ten chlap okrem rektálneho alpinizmu nič neovláda.
Jaromír
Pred 13 dňami
Toto vám nezabudne!
fatima
Pred 13 dňami
tchorčok ? Veď to je ten slovenský fašistický otrok, ktorý bol vychovaný, školený, je platený z rovnakých fondov ako kruciálne množstvo malých hitleríkov po celej "civilizovanej časti sveta" Je to zapredaný, nesvojprávny trtko, ktorý nič iné ako robí ani robiť nemôže a nesmie. Slúžiť, poslúchať to je jeho "sloboda", povinnosť. A tohto fašistického otroka si viac ako 2 milióny zo stáda oviec, sliepok a teliatok volilo za slovenského prezidenta. Takýchto hitleríkov tu bude stále dosť. Ale hrozné je koľko tupých, sprostých a nedovzdelaných ho žerú ako seno a zrno.
Peter M
Pred 12 dňami
Výrok dňa by som dnes pripísal Vladimírovi Palkovi, keď pri debate o umelej inteligencii a téme, či je možné rozpoznať, že nejaké video, alebo text urobila umelá inteligencia, na texty redakcie povedal: "Naše sú nenapodobiteľné."
Tibor
Pred 12 dňami
Stále rozmýšľam, že čo ešte by sa dalo dať do našich zákonov, aby sme nedopadli ako Poliaci, ale my už predsa všade máme všetko upravené podľa základnej ústavnej definície, tj. keď manželstvo, tak to znamená muža a ženu, zápis do matriky len muž a žena, osvojenie manželmi len muž so ženou (Stanke to s partnerom obišiel, ok, ale to sa nedá vyriešiť zákonom). Problém nie je v zákonoch, ale v rozhodnutí súdu, vo výklade, často aj proti samotnému textu, stačí povedať, že ľudské právo, nadradenosť európskych noriem bla bla bla, a sme tam, kde sme nechceli byt. To ale neznamená, že bojovať netreba, to majú debateri pravdu. Riešenie v parlamente si skôr pýtajú také veci ako zmeny pohlavia, zápis do matriky podľa pocitov a podobne.