Hizballáh: Dohoda Izraela a Libanonu prekračuje všetky červené čiary
Niektoré ustanovenia dohody podľa neho legitimizujú izraelskú vojenskú prítomnosť v Libanone a prekračujú „všetky červené čiary“.

Vodca libanonského militantného hnutia Hizballáh Naím Kásim odmietol rámcovú dohodu medzi Libanonom a Izraelom podpísanú v piatok vo Washingtone. V sobotňajšom vyhlásení ju označil za neplatnú a za kapituláciu pred Izraelom a uviedol, že ako základ pre ukončenie konfliktu medzi Izraelom a Hizballáhom by malo slúžiť memorandum o porozumení medzi Iránom a USA.
Rámec dohody, ktorej cieľom je „trvalý mier a bezpečnosť“ medzi Libanonom a Izraelom, počíta s postupným stiahnutím izraelských vojakov z niektorých častí južného Libanonu, a to súbežne s nasadením libanonskej armády.
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že izraelské ozbrojené sily zostanú v tzv. nárazníkovej zóne v južnom Libanone aj v rámci piatkovej dohody. Uviedol, že obe krajiny sa dohodli na dvoch oblastiach v blízkosti tzv. žltej línie, kde sa ako súčasť pilotného projektu uskutoční odzbrojenie Hizballáhu a odovzdanie kontroly libanonskej armáde.
