Kaliňák: V4 pôjde na tohtoročný summit NATO so spoločným stanoviskom
Na tlačovej konferencii po stretnutí sa ministri zhodli, že V4 je dôležitým zoskupením pre ich krajiny.
Zahraničie

Na tlačovej konferencii po stretnutí sa ministri zhodli, že V4 je dôležitým zoskupením pre ich krajiny.

Krajiny zoskupenia Vyšehradská štvorka (V4) pôjdu na tohtoročný summit NATO v Ankare so spoločným stanoviskom, o ktorom sa diskutovalo na štvrtkovom stretnutí ministrov obrany Česka, Maďarska, Poľska a Slovenska v Budapešti. Podľa servera index.hu o tom hovoril slovenský minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD).
Podľa slov Kaliňáka v Budapešti diskutovali okrem rozvoja infraštruktúry aj o vojenskej spolupráci a posilňovaní obranného priemyslu, ale aj o tom, ako môžu spolupracovať v oblasti obrany proti dronom.